Környezet- és Természetvédő Civil Szervezetek Országos Találkozója Kalotaszentkirály-Zentelke, 2018. április 12-15.
A 2018 évi Országos Találkozó szervezőinek és helyszínének bemutatása: Az esemény fő szervezője a SILVANUS Ökológiai Egyesület /SÖE/. Az egyesület elsődleges célja a Kalotaszeg néprajzi tájegység, az Erdélyi Szigethegység és más földrajzi tájegységek fenntartható fejlődésének támogatása, a környezetvédelem, a lakosság ökológiai nevelése, valamint a fiatalok kezdeményezéseinek és a civil szervezetek fejlődésének támogatása. Szándékuk továbbá a hazai (romániai) és külföldi (kiemelten a magyar) kormányzati és civil szervezetekkel, intézményekkel, csoportokkal történő együttműködés. Támogatják a hasonló célirányultságú szervezeteket. A SÖE legfőbb célja az egészséges környezetben élő egészséges ember, aki biztosítja a társadalom fenntartható fejlődését. A 2018-os Országos Találkozó helyszíne Kalotaszentkirály-Zentelke, mely Budapesttől 420 km-re található. A csaknem 1200 lakosú település a község központja, melyhez Magyarókereke, Malomszeg, Kalotadámos és Jákótelke falvak tartoznak. A Kolozs megyében, (Kalotaszeg tájegység, Felszeg kistája) található gyönyörű természeti környezetben fekvő település a kalotaszegi hagyományok és néprajzi értékek „őrzője”. Kollégiummal rendelkező magyar nyelvű iskolája a szórványmagyarság szempontjából is fontos oktatási intézmény: 13 településről járnak ide tanulni a magyar anyanyelvű diákok. |
![]() |
A rendezvény különlegessége, hogy az első „határon túli„ OT helyszín lesz. Ez a tény az erdélyi partnerek mellett magyarországi társszervezők és partnerek bevonását is szükségessé teszi.
Társszervezők:
Partnerek:
A Határon túli résztvevők szerepe az országos találkozón Mint a fentiekben már érintettük a 2018-as találkozó helyszíne az első határon túli helyszín. Mind a rendezvény tematikáját mind pedig a résztvevők támogatását úgy szeretnénk alakítani, hogy minden magyar szervezet számára érdekes, hasznos legyen (lásd a későbbiek során a plenáris ülés és a kiemelt szekciók tematika-tervezetét) és financiális okok miatt senkinek se kelljen lemondani a részvételi szándékát. Ez egyaránt fontos az anyaországi és a határon túli szervezetek számára, mert közös tevékenységekkel és projektekkel több forráshoz juthatnak, szakértelmüket megsokszorozhatják, eredményesebb munkát végezhetnek a fenntarthatóság jegyében és élő valamint élettelen örökségünk védelmében. Időpont: 2018. április 12-15. (csütörtök-vasárnap) Főbb helyszínek: (lsd. térképeken is) Szállások:
|
![]() |
Program: A 2018. április 12-15. (csütörtök-vasárnap) program struktúrája
1, Szilágysági barangolások /almásgalgói „Sárkányok kertje”, Zilah Wesselényi szobor, zsibói Wesselényi kastély, botanikus kert, 2, Erdély szíve Kolozsvár/ botanikus kert, főtér, Mátyás szülőháza, Házsongárdi temető, stb. / 3, A Bihar-hegység lábánál, Székelyjói vízesés, víztározók, 4, Kirándulás a Kő hegy tavaihoz, 5: Kalotaszeg híres templomai: Körösfő, Magyargyerőmonostor, Magyarvalkó,/ Tervezett indulás 8-9 óra, visszaérkezés 15 óra)
|
![]() |
![]() |
![]() |
|
|
További fontos tudnivalók: Mivel Románia nem tagja a „schengeni országoknak”, ezért a határt átlépni csak érvényes személyi igazolvánnyal/útlevéllel lehet. Amennyiben gépkocsival szeretné átlépni a határt valaki, úgy ki kell kérnie a biztosítójától a nemzetközi zöldkártyát (kötelező biztosítás határon túl). Amennyiben a gépkocsi nem a saját tulajdona, úgy meghatalmazást kell íratni a tulajdonossal. A határátlépés után úthasználati matricát kell vásárolni. A szervezők szándéka az, hogy Budapestről (420km) és Miskolcról külön buszok segítségével történjen az utazás. (Ennek támogatásához jelenleg keressük a forrásokat.) Ezekkel a külön buszokkal bonyolítanánk le a fakultatív kirándulások egy részét is. A szállás és étkezési díjak mérséklésére pályázatot adtunk be.
Üdvözlettel a szervezők nevében: Kiss József: +36 30/967 47 96 Péter György Árpád : +40 740 418 892 |
Támogatók:
![]() |